polski angielski niemiecki
Sobota, 16 stycznia 2021 r. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
VII Sejmik Ziemi Odrowążów

Odbył się VII Sejmik Ziemi Odrowążów skupiający w swoim gronie cztery powiaty: przysuski, konecki, opoczyński i szydłowiecki.

Główną tematyką sejmiku była polityka senioralna, która ma na celu wskazanie działań, zadań i inicjatyw mających na celu godne życie seniora w ośmiu obszarach tematycznych takich jak: przestrzenie publiczne i budynki, transport, mieszkalnictwo, partycypacja i aktywizacja społeczna, szacunek i inkluzja społeczna, partycypacja obywatelska i zatrudnienie, komunikacja i informacja oraz wsparcie społeczności i usługi zdrowotne. Celem polityki senioralnej powinno być wspieranie i zapewnienie możliwości aktywnego starzenia się w zdrowiu oraz możliwości prowadzenia samodzielnego i satysfakcjonującego życia nawet przy pewnych ograniczeniu funkcjonalnym. Nad tymi działaniami będzie pracował zespół między powiatowy składający się ze współpracujących samorządów, organizacji pozarządowych i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Uchwała ta została przyjęta przez aklamację

Drugą uchwałą podjętą na sejmiku była uchwała w sprawie zorganizowania przedsięwzięcia promocyjnego pn. „Festiwal – Kuźnice Talentów”. Festiwal ten ma na celu prezentację dorobku artystycznego wszystkich czterech powiatów, oraz promocję młodych talentów z terenu województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego i łódzkiego.

Na mocy uchwały powiaty mają podjąć wspólne działania w celu zorganizowania cyklu plenerów artystycznych , których głównym celem będzie zaktywizowanie osób zainteresowanych zabytkami techniki oraz sztuką fotograficzną.

Na temat polityki senioralnej wypowiedział się gość VII Sejmiku Ziemi Odrowążów Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. Marszałek mówił że rzeczywiście społeczeństwo się starzeje, a osoby starsze nigdy nie powinny być wykluczone z życia społecznego i rodzinnego. Poruszony został także program leków dla seniorów 75+. Program niezwykle ważny dla seniorów, dzięki niemu wydano około 40 mln opakowań leków dla potrzebujących. Stanisław Karczewski dziękując za zaproszenie życzył owocnej współpracy i dobrej pracy dla Stowarzyszenia Ziemia Odrowążów i jego członków. 

25-10-2017
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Styczeń 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA