polski angielski niemiecki
Piątek, 04 grudnia 2020 r. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
TŁUMY NA BASENIE!!!
  Od 20 lipca po wcześniejszej rezerwacji, można korzystać bezpłatnie z wodnych atrakcji  na nowo otwartej Powiatowej Międzyszkolnej Pływalni w Przysusze. Przysuska pływalnia jest bardzo nowoczesna. Z basenu już skorzystało około 5 tysiące osób i ciągle są tłumy do zapisów. Wszystkim korzystającym z wodnych przyjemności bezpieczeństwo zapewnia wykwalifikowana kadra ratownicza.
Basen jest bardzo nowoczesnym obiektem, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie. Do podgrzewania wody służą przede wszystkim pompy, które ciepło pobierają z wnętrza ziemi. Jest to rozwiązanie bardzo  ekologiczne i tańsze niż tradycyjne kotły. Nowoczesnym rozwiązaniem jest również  zastosowanie niecki ze stali nierdzewnej w miejsce tradycyjnej, wykładanej płytkami ceramicznymi. Zastosowanie tej technologii jest bardziej higieniczne. Obok dużej niecki o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m jest widownia ze 150 miejscami. Basen rekreacyjny ma 8 na 12, a zjeżdżalnia 60 m. Dla małych dzieci przygotowano brodzik. W budynku znajdują się jeszcze jacuzzi, część saunowo-rekreacyjna, a także kręgielnia z czterema torami. W obiekcie są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Kawiarnia, bar będą uruchomione później. Formalne otwarcie pływalni odbędzie się w połowie września i wtedy poznamy między innymi cennik i zasady korzystania z pływalni, kręgielni, saun i innych atrakcji.    Uczniowie ze wszystkich stopni szkół z całego powiatu będą mieć zapewnioną darmowa naukę pływania w ramach godzin wychowania fizycznego. Z początkiem września ruszy również  drugi projekt dofinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki któremu 500 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów będzie uczestniczyło w darmowej nauce pływania. Ponadto z obiektu będą korzystać rodzice z dziećmi podczas organizowanych tzw. godzin rodzinnych. Pływalnia jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych i będzie wykorzystywana do celów zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Rozwiązania techniczne , które zostały przyjęte na basenie zakładają najwyższej klasy technologie, gwarantujące niskie zużycie energii oraz wysokie bezpieczeństwo sanitarne. Wykonawcą inwestycji jest firma "Eiffage Budownictwo Mitex S.A Inwestycja otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych.
 -Nowoczesna pływalnia w Przysusze stanie się jedynym w swoim rodzaju elementem infrastruktury społecznej, która będzie łączyć w sobie funkcje wychowawcze, sportowo-rekreacyjne i edukacyjne- podkreśla starosta powiatu przysuskiego Marian Niemirski.
 

31-07-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Artykuły z ostatniego miesiąca
Grudzień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Valid XHTML 1.1 Walidacja WCAG2-AA Walidacja WCAG2-AA